Спасибі

Text auf Deutsch 🇩🇪

Цей текст перекладено за допомогою Google-перекладача. вибачте за помилки.

Після жорстокого нападу Росії на Україну у Варені (Мюріц) також проживають люди, які змушені були покинути батьківщину через війну. До того, як вони прибули сюди, вони пережили жахливі речі і вирушили в подорож у абсолютну невизначеність. Тепер вони досягли зовні безпечного, але чужого місця. Більшість біженців були розміщені тут у двох колективних приміщеннях, з невеликим приватним простором і щодня залежали від зовнішніх умов таких громадських закладів. Деякі вже мають власні домівки, але теперішнє життя треба жити з великою матеріальною скромністю. До всіх щоденних проблем додаються турботи про родину та друзів вдома, страхи за чоловіків і батьків, що залишилися позаду, багато з них воюють на фронті.

фото Eberhard Albinski
Вчорашнє кафе. Доріс добре пограла з дітьми, Доротея, Аня і Наташа М. добре все підготували і в підсумку всі допомогли прибрати. Деякі приходили із запитаннями. вони допомогли тобі Так гарного дня.

Жителі цього міста допомагають біженцям полегшити їх прибуття. Окремі особи та групи помічників спонтанно об’єднувалися, приводили сюди українців, знаходили їм житло, робили з ними перші кроки в новій країні та допомагали їм стати максимально незалежними. Ми, помічники з асоціації Initiative Müritz hilft e.V., також негайно приєдналися до нас, координуючи співпрацю між громадянами, які допомагають, міською адміністрацією та відповідальними за район – останні, однак, безуспішно. Координаційним пунктом є щотижневий Круглий Стіл з міським головою.

Ми створили спільні цифрові платформи для наших членів, для мешканців Waren та тих, хто шукає допомоги, за допомогою яких об’єднуються запити та пропозиції допомоги – групи Whatsapp та веб-сайт асоціації. На щотижневій зустрічі Café International im Garten щосуботи вдень та за будь-якої погоди в саду парафії Святого Юра біженці особисто знайомляться з помічниками. Проблеми можна обговорити за кавою та тортом, але допомогу можна пообіцяти лише в межах наших можливостей. Раз на тиждень члени асоціації збираються за постійним столом у кімнатах асоціації, щоб організувати поточну допомогу: супровід органів влади та лікарів, допомога з пошуком роботи, перші уроки німецької мови поза межами інтеграційних курсів, які, на жаль, починаються повільно, консультації з щоденних проблем, розповсюдження та ремонт подарованих велосипедів. Підтримка різноманітна, але з часом коло помічників скорочується.

Фото: Miriam Brümmer
Maria дозволили отримати чек від Lions Club Müritz

Навіть якщо всі залучені – будь то члени клубу чи інші помічники – безкоштовно та з великою емпатією надають свій вільний час, без фінансових ресурсів нічого не вийде. Покриваючи витрати на оренду Café International, місто Waren надає асоціації приміщення для щоденної роботи, уроків німецької мови, звичайного жіночого кафе та інших зустрічей. На цьому етапі ми хотіли б подякувати численним приватним донорам, таким компаніям, як Alte Jeetzel Buchhandlung GmbH та громадським організаціям, таким як Rotary Club Waren та Musikschule за їхні пожертви. Завдяки цьому ми змогли придбати необхідне шкільне приладдя для всіх українських школярів, оплатити ремонт велосипедів, профінансувати необхідну підтримку та запропонувати жінкам-п’ятницям допомогу для спільного фестивалю в Café International. Вчора Lions Club Müritz дав нам чек на 3000 € під час благодійного концерту з біг-бендом Берлінського оркестру федеральної поліції. Крім усього іншого, ми хочемо подарувати українським студентам приємний відпочинок. Разом з іншими громадськими організаціями ми плануємо влітку фестиваль миру і будемо продовжувати щоденну допомогу Тож: ще раз дуже дякую за грошові пожертви та численні велосипеди, якими мешканці Варена полегшили життя багатьом Українські гості.

Інша організація допомоги в місті допомагає багатьом нужденним людям у регіоні Мюріц забезпечити собі щоденне харчування: Warener Tafel. Працівники збирають продукти з ринків в районі, а також з ринків і виробників у Берліні, а помічники організовують і сортують продукти в пункті роздачі, які один раз на тиждень передають нужденним. З прибуттям біженців з України їхня кількість значно зросла. Заправка стала дорожчою, а транспортні засоби необхідно підтримувати в працездатності. Тому ми також збираємо пожертви для Warner Tafel.